Zadzwoń do nas: (+48) 604 577 288

Pon - Pt : 9:00 - 18:00

1. Jaki system okienny montowany wewnątrz, najlepiej zatrzymuje słońce?
Jeżeli chodzi o zatrzymanie Słońca to najlepszym systemem są rolety okienne w kasecie UNI Besta z prowadnicami. System najbardziej szczelny, nie posiadający prześwitów. Dodatkowo zastosowanie tkaniny podgumowanej (100 % zaciemniającej) spowoduje pełne zaciemnienie, co w znaczący sposób wpłynie na temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

2. Czy posiadają Państwo rolety okienne z tkanin termicznych?
Tak, posiadamy. Tkaniny termiczne to materiały zaciemniające, które od zewnętrznej strony posiadają srebrzystą powłokę, która nie nagrzewa tkaniny i odbija ciepło.

3. Jakie rolety okienne polecają Państwo w mieszkaniach na parterze?
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta, natomiast najbardziej popularne są plisy oraz rolety dzień noc. Plisy z prostego względu – otóż możemy zasłaniać dowolny fragment okna. W przypadku parteru osłaniamy dolną część okna, a górą doświetlamy pomieszczenie. Rolety okienne dzień noc również się sprawdzają, gdyż przy pozycji dzień, nachodząca na siebie siateczka zastępuje Nam firankę. Chroni przed wzrokiem przechodniów oraz doświetla pomieszczenie. W obu przypadkach mamy możliwość zasłonięcia okien szczelnie, na całej powierzchni.

4. Jakie rolety okienne najczęściej montują klienci?
Jeżeli chodzi o ilość wyprodukowanych systemów to najbardziej popularne są rolety okienne w kasecie w wersji dzień noc oraz tradycyjnej. Niewiele mniej produkowanych jest plis. Generalnie każdy system ma swoich zwolenników, każdy jest inny, każdy ma swoje plusy i minusy, a wszystko zależy od potrzeb Klienta.

5. Jak trwały jest materiał do rolet okiennych?
Trwałość koloru wg parametrów producenta tkanin to 6-7 lat. Oczywiście podawana jest przy pełnym nasłonecznieniu. W praktyce, jeżeli nie ma większych zabrudzeń lub uszkodzeń mechanicznych tkaninę zmienia się po około 10-12 latach. Czasami może być to okres krótszy, gdyż na blaknięcie tkanin duży wpływ ma wilgotność w pomieszczeniu.

6. Jak czyścić rolety okienne?
Rolety okienne materiałowe wykonane są z poliestru. Wszystkie materiały są impregnowane i antystatyczne. Do czyszczenia zaleca się przede wszystkim lekko wilgotną, jasną ściereczkę – większość świeżych zabrudzeń zostanie usunięta. Następnym sposobem usunięcia zabrudzeń punktowych jest gumka „myszka” . Trudniejsze zabrudzenia farbą, kawą itp. należy czyścić pianą wytworzoną z tzw. miękkiej chemii tj. Ludwik, Fairy. Odświeżenie tkaniny można wykonać za pomocą odkurzacza parowego.

7. Czy można prać plisy okienne?
Tak. Plisy to jeden z nielicznych systemów, który możemy w całości włożyć do wody i ręcznie uprać. Dokładną instrukcję wysyłamy każdemu klientowi wedle życzenia.

8. Czy lepsze są żaluzje okienne aluminiowe czy drewniane?
Żaluzje drewniane są przede wszystkim naturalne. Mają piękny i szlachetny wygląd. Praktykowane są w cieplejszych wnętrzach. Żaluzje aluminiowe to system najstarszy na Naszym rynku. Odporny na wilgoć i łatwy w czyszczeniu. Każdy ma swoje plusy i minusy, natomiast większą sprzedawalność mają drewniane listki.

9. Czy jest możliwość zasłonięcia okna o niestandardowym kształcie?
Tak. Systemem, który można dowolnie formować, są plisy. Przycięta wg szablonu harmonijka pozwala osłonić dowolny kształt okna – zarówno okręgi, łuki, jak i trapezy, trójkąty itp.

10. Czy w Państwa firmie można płacić przelewem?
Tak. Respektujemy płatności zarówno gotówką, jak i przelewem.

11. Czy otrzymam fakturę na rolety okienne?
Tak. Wszystkie podane kwoty podczas wyceny to kwoty brutto z VAT.

12. Jak długo trwa realizacja zamówienia na rolety okienne?
Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od rodzaju systemu. Rolety tradycyjne i dzień noc to czas 3-6 dni roboczych. Plisy, żaluzje 4-6 dni roboczych. Rolety rzymskie to 10-14 dni roboczych.

13. Jaki jest okres gwarancji na rolety okienne?
Standardowa gwarancja na wszystkie nowe produkty gotowe, wykonywane na wymiar to 2 lata. Z doświadczenia powiem tak… Jeżeli jest to Nasz system i nie będzie to uszkodzenie mechaniczne to w wielu przypadkach wymieniamy elementy w okresie do 3 lat.

14. Jak zgłosić ewentualną reklamację?
Najszybszą formą zgłoszenia reklamacji jest reklamacja pisemna na adres mail: roletysiejka@gmail.com. Reagujemy w bardzo krótkim czasie i z reguły usterka usunięta jest po 1-3 dniach.

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner