Rolety zewnętrzne aluminiowe

Home / Rolety zewnętrzne aluminiowe

Zdecydowanie najlepsza ochrona przed wieloma czynnikami. Na ogół kojarzy się ludziom jedynie z zastosowaniem anty włamaniowym, co oczywiście jest trafne, gdyż można poprzez zastosowanie specjalnych zabezpieczeń sprawić, że dostęp do Niej od zewnątrz będzie utrudniony. Ma jednak wiele innych zastosowań. Pancerz rolety wykonany jest z profilu aluminiowego, wypełnionego pianką poliuretanową. Dzięki temu ma znakomicie sprawdza się jako ochrona termiczna jak i akustyczna. Rolety zewnętrzne wykorzystujemy również jako ścianki działowe, odgradzając pomieszczenia.

Podsumowując – rolety zewnętrzne aluminiowe to dodatkowa:

 • Ochrona przed włamaniami;
 • Ochrona przed temperaturą;
 • Ochrona przed hałasem;

Budowa rolety oraz jej działanie:

Każda roleta zewnętrzna składa się ze skrzynki górnej, w której znajduje się cały mechanizm, prowadnic oraz pancerza. Roleta może być zamontowana w kilku wersjach:

 • Wersja adaptacyjna – skrzynka na wierzchu montowana do ramy okiennej lub na elewację;
 • Wersja adaptacyjna z dodatkową moskitierą rolowaną;
 • Wersja podtynkowa – montowana pod elewację ( dojście do skrzynki od zewnątrz);
 • Wersja nadstawna – montowa z oknem ( dojście do skrzynki wewnątrz);

Przy roletach zewnętrznych mamy bardzo dużo różnorodność wysokości pancerzy : PA39, PA43, PA52 – zastosowanie w zależności od rozmiaru rolety. Dodatkowy mamy pełną gamę kolorystyczną:

 • Standard : biel, brąz, ciemny brąz, beż, szary, srebrny, jasny szary, antracyt;
 • Drewnopodobne; ciemne drzewo, złoty dąb, orzech, mahoń, wenge, winchester;
 • Kolory specjalne: żółty, zielony, czerwony, niebieski, bordo, czarny;

Rolety zewnętrzne aluminiowe możemy sterować na kilka sposobów. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości. Podstawowym sterowanie jest podnoszenie/opuszczanie za pomocą linki lub taśmy. System bardzo prosty. Wewnątrz mamy zwijacz. Chowamy do Niego cały sznurek przy podnoszeniu lub wywijamy przy opuszczaniu. Dodatkowym zabezpieczeniem przy tego typu roletach są rygle automatyczne lub ręczne.

Następnym sposobem, również ręcznym jest podnoszenie sprężynowe. Posiadamy rączkę na dole rolety i dzięki nawiniętej sprężynie podnosimy lekko do góry. Do tej wersji stosuje się zamek baskwilowy na kluczyk, aby szczelnie zamknąć roletę.

Najbardziej popularnym obecnie sposobem jest podnoszenie za pomocą silników elektrycznych. Oferujemy silniki firmy Aluprof lub Somfy. Sterowanie może odbywać się za pomocą przełączników w ścianie lub pilota. W każdym z tych przypadków należy doprowadzić zasilanie do rolety. Dobrze wykonać to podczas remontu, aby w późniejszym czasie nie kuć ścian. Dodatkowo do opcji elektrycznej możemy wykonać, zaprogramować system czasowego zamykania lub inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji.

Po więcej porad , odpowiedzi na pytania zapraszam pod nr 604577288

Formularz kontaktowy

  RoletySiejka Michał Siejka
  ul. Szekspira 4 lok. 33
  01-913 Warszawa (Adres siedziby firmy. Przed przyjazdem proszę o kontakt telefoniczny.)