Rolety czy żaluzje? Co wybrać do nowoczesnego biura?

Rolety czy żaluzje? Co wybrać do nowoczesnego biura?

W dużych biurowcach znajduje się wiele okien, które muszą być odpowiednio zasłonięte w czasie pracy. Wschodzące słońce może razić pracowników lub odbijać się od ekranów komputerów, znacznie utrudniając sprawne wykonywanie obowiązków służbowych. Podobna sytuacja będzie miała miejsce popołudniami, szczególnie w jesienne i zimowe dni. Jaka zatem osłona na okna najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym biurze?

Materiałowe rolety do biura – czy to dobre rozwiązanie?

Materiałowe rolety są robione na wymiar i można je wygodnie dostosować do okien o różnej wysokości. Taka dekoracja nie zajmuje dużo miejsca, a jej montaż jest wyjątkowo wygodny i nie wiąże się z koniecznością kucia ścian. W efekcie specjaliści zainstalują rolety w jeden dzień, a pracownicy będą mogli od razu z nich korzystać. Gładkie rolety w stonowanych kolorach doskonale sprawdzą się w biurze, które znajduje się w nowym budynku lub w starej kamienicy. Odcień użytego materiału powinien być ściśle dopasowany do wystroju wnętrza. Przed zamówieniem konkretnego modelu warto przyłożyć próbki tkaniny do okna, by sprawdzić, jak będzie wyglądała roleta, gdy przejdzie przez nią światło. Materiałowe osłony okienne są również wyjątkowo proste w obsłudze, a jeśli mechanizm przez przypadek ulegnie uszkodzeniu, to można go szybko i łatwo naprawić we własnym zakresie.

Żaluzje w biurze – jaki model warto wybrać?

Żaluzje bardzo dobrze chronią wnętrze przed nagrzaniem i są chętnie wybierane przez osoby, których biura znajdują się w bardzo nasłonecznionych miejscach. Obecnie na rynku można znaleźć modele robione na wymiar z wysokogatunkowego aluminium, drewna lub bambusa. Jeśli biuro wynajmuje firma, która dba o ekologię i promuje rozwiązania wspierające środowisko naturalne, to warto zdecydować się na eleganckie żaluzje z drewna, które są bardzo proste w codziennej pielęgnacji i dodadzą pomieszczeniu przytulności. Klasyczne żaluzje aluminiowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnym biurze, gdzie znajduje się dużo sprzętu elektronicznego, ponieważ wyglądają modnie i są niezwykle trwałe. Szukając idealnych żaluzji, można zdecydować się na dopasowany model robiony na wymiar, który będzie wyposażony w system sterowania sznurkiem lub koralikiem.

Czy kolor osłon okiennych ma znaczenie?

Nowoczesne osłony okienne mogą występować w bardzo różnych odcieniach. To jaki kolor zostanie wybrany do biura, będzie zależało od profilu działalności danej firmy, a także koloru rolet lub żaluzji zamontowanych na oknach firm znajdujących się na tym samym piętrze. Głównym kryterium powinny być względy estetyczne i funkcjonalność. W biurze znakomicie sprawdzą się beże, jasne odcienie szarości i grafit. Na oknach o dużej powierzchni dobrze będą się prezentowały także błękity, fiolety i bardzo modna ostatnio oliwkowa zieleń.

Osłony okienne w biurze muszą dawać przyjemny cień i powinny też chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Zamawiając rolety lub żaluzje od Rolety Siejka, zyskasz komfortowe i trwałe rozwiązanie, które znacznie ułatwi codzienną organizację pracy, nawet w wyjątkowo upalne dni. Zapraszamy do współpracy!