Zalety żaluzji drewnianych

Zalety żaluzji drewnianych

Drewniane żaluzje stają się znowu bardzo popularne. Coraz więcej osób – w szczególności miłośników naturalnych materiałów – decyduje się na ich montaż zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Nic w tym dziwnego, w końcu drewniane żaluzje nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają też doskonałe parametry. Są funkcjonalne, uniwersalne, wyjątkowo wytrzymałe i doskonale komponują się z innymi popularnie stosowanymi rozwiązaniami, takimi jak okna PCV czy drewniana stolarka okienna. Cechuje je również łatwy montaż oraz bezproblemowe użytkowanie.

Drewniane żaluzje – inwestycja, która się opłaca 

Żaluzje wykonane z drewna to doskonała osłona okienna dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania, wyjątkowy styl i ponadczasową elegancję. Dzięki zastosowaniu przemyślanych i trwałych systemów za ich pomocą można swobodnie kontrolować ilość słonecznego światła wpadającego do pomieszczenia, tworząc idealnie oświetlone wnętrze lub klimatyczne z nastrojową atmosferą i poczuciem intymności. Kolejną zaletą drewnianych żaluzji jest ich wytrzymałość. Zastosowane do ich produkcji wysokiej klasy drewno wykazuje odporność zarówno na szkodliwe działanie wilgoci, jak i promieni, dzięki temu żaluzje bez jakiekolwiek zmiany wyglądu służą przez wiele lat. Aby utrzymać je w dobrym stanie wystarczy tylko regularnie kontrolować stan poszczególnych drewnianych lameli i  czyścić je, używając do tego jedynie ciepłej wody i miękkiej ściereczki z mikrofibry. Takie zabiegi, wykonywane systematycznie, pozwolą nie tylko pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń, ale zapobiegną też powstawaniu nieestetycznych odbarwień.

Gdzie można zamontować drewniane żaluzje? 

Eleganckie żaluzje drewniane mogą być montowane niemal w każdym wnętrzu – zarówno mieszkalnym, jak i usługowym. Są na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że doskonale sprawdzą się jako osłona okna w stylowym salonie, domowym gabinecie, sypialni, kuchni i jadalni, a także nowoczesnym biurze, sali konferencyjnej czy salonie kosmetycznym. Dzięki dostępności w wielu różnych rozmiarach oraz wybarwieniu drewna bez problemu można wkomponować je w aranżację minimalistyczną, boho, skandynawską, klasyczną czy glamour. Każde wnętrze, w którym znajdują się drewniane żaluzje stanie się unikalne i stylowe. Nie będzie nawet konieczna dekoracja okien tradycyjnymi zasłonami czy firanami! 

Rolety Siejka – szeroki asortyment żaluzji drewnianych dla wymagających Klientów 

Drewniane żaluzje są piękne, trwałe, łatwe w montażu i obsłudze. Zapewniają skuteczną ochronę wnętrza przed nadmiarem promieni słonecznych, dźwiękami dochodzącymi z okolicy i spojrzeniami przechodniów, a do tego doskonale się prezentują. Jeśli planujesz zastosować je w swoim mieszkaniu, koniecznie zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą! Proponujemy żaluzje drewniane w wersji 25 i 50 milimetrów, z listkami wykonanymi z wysokiej jakości drewna lipowego barwionego na różne modne kolory w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji Klientów. Serdecznie zachęcamy do składania zamówień!