Funkcjonalne verticale – odkryj ich zalety

Funkcjonalne verticale – odkryj ich zalety

Wśród rozwiązań służących osłanianiu okien wymienia się także verticale. Zwykle montowane są one w przestrzeniach biurowych i szkołach, znacznie rzadziej spotkać je można w domach. Pionowe żaluzje z regulacją dostępu światła mogą pełnić wiele funkcji, a ich wygląd da się precyzyjnie dobrać do charakteru wnętrza. Przekonaj się sam, dlaczego warto przemyśleć montaż verticali na oknie. 

Funkcjonalne rozwiązanie dla biura

Verticale są specyficznym rodzajem rolet. W odróżnieniu od klasycznych zasłon okiennych, żaluzje są ruchome w poziomie. Tworzą je podłużne lamele wykonane z nieprzepuszczającej światła tkaniny, których ułożeniem można sterować za pomocą łańcuszka z koralików. Verticale poruszają się po aluminiowej szynie i zwykle służą do osłonięcia okien o dużej powierzchni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by żaluzje zamontować także w formie niekonwencjonalnej ścianki działowej czy w celu odgrodzenia sąsiadującego pomieszczenia. W naszym asortymencie znajdziesz verticale z pasami o szerokości 89 i 127 mm. To najpopularniejsze wymiary lameli okiennych. Można obracać nimi w miejscu i ściągać na boki, co daje duże możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrza.

Zalety montażu verticali

Żaluzje dobrze sprawdzą się w biurach oraz instytucjach publicznych. Często montuje się je także na dużych oknach w magazynach i salach konferencyjnych. Także niektóre szkoły i uniwersytety korzystają z tej formy osłaniania okien. Nic dziwnego, ponieważ verticale mają wiele zalet, wśród których wymienia się:

  • Regulowany dopływ światła słonecznego – żaluzjami można sterować w poziomie i obracać lamele w miejscu.
  • Wiele kolorów tkanin – w naszej ofercie dostępne są zarówno pastelowe odcienie, jak i wyraziste kolory materiałów.
  • Możliwość montażu pod skosem – verticale pracują zwykle w poziomie, jednak istnieje możliwość montażu na skosach, co pozwala na zasłanianie okien o nietypowym kształcie.
  • Cicha praca na szynie aluminiowej – korzystanie z żaluzji nie generuje hałasu i nie zaburza funkcjonowania biura czy sali wykładowej. 
  • Tkanina z atestem higienicznym i trudno zapalności – w Rolety Siejka dostępne są wyłącznie lamele atestowane, gwarantujące higieniczne i bezpieczne używanie. 

Verticale od firmy Rolety Siejka

Jeśli zastanawiasz się nad montażem verticali, to zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące projektu i wykonania verticali. Nasze produkty wykonane są z atestowanych tkanin, a systemy aluminiowe niezawodnie spisują się przez lata. Tworzymy nie tylko poziome verticale, ale także wersje na skos zgodnie z miarą pobraną u klienta. Zajmujemy się produkcją żaluzji i rolet wysokiej jakości, a zamawiający mogą liczyć na naszą pomoc w montażu. Proponujemy bezpłatny pomiar, profesjonalne doradztwo i szybkie wykonanie usługi, także w przypadku indywidualnych projektów. Kontakt z nami możliwy jest przez telefon, e-mail lub formularz na stronie internetowej.

Szukasz rozwiązania dla domu? W naszej ofercie znajdziesz także rolety, plisy i moskitiery.