Rolety wewnętrzne tekstylne i plisy – kiedy montować bezinwazyjnie?

Rolety wewnętrzne tekstylne i plisy – kiedy montować bezinwazyjnie?

Rolety wewnętrzne stanowią niezawodną przesłonę okien, dodatkowo wpływając na styl aranżacji pomieszczenia. Dzięki ogromnemu wyborowi rodzajów i kolorów tkanin możesz dobierać rolety całkowicie zaciemniające, termoizolacyjne lub stanowiące częściową przesłonę z uwagi na stopień przepuszczalności światła. Rolety plisowane posiadają dodatkową zaletę w postaci możliwości osadzenia ich na dowolnej wysokości, regulując zarówno górną, jak i dolną listwę. Jak zamontować rolety wewnętrzne i czym się kierować przy wyborze sposobu montażu?

Montaż rolet do ściany lub ramy okiennej – kiedy się sprawdza?

Rolety i plisy montujemy inwazyjnie, czyli za pomocą wkrętów dedykowanych do konkretnej przesłony, najczęściej do ściany obok ramy okiennej lub do niej bezpośrednio. Taki montaż tworzy stałą zmianę w konstrukcji ramy okiennej lub ingeruje w wygląd ściany wokół okna. Jego niewątpliwą zaletą jest niezawodność i trwałość zamontowanej przesłony, która – dzięki tak solidnemu mocowaniu – nie spadnie w najmniej spodziewanym momencie. Inwazyjny montaż rolet jest sposobem na długotrwałe użytkowanie bez konieczności sprawdzania mocowań przesłony. Rolety oraz plisy nie mogą zostać zamontowane inwazyjnie w lokalach mieszkalnych, które nie są naszą własnością (chyba że po uzyskaniu zgody właściciela). Taki sposób założenia rolet wymaga umiejętnego użycia odpowiednich narzędzi.

Rolety wewnętrzne i plisy z montażem bezinwazyjnym – w jakich przypadkach?

Wewnętrzne rolety oraz plisy okienne można zamontować w sposób bezinwazyjny, czyli poprzez osadzenie elementów mocujących, dołączonych do produktu przy zakupie, na ramie okiennej. Solidne uchwyty pozwalają zamontować rolety tekstylne oraz plisy okienne. Bezinwazyjny montaż nie wymaga użycia narzędzi i możliwy jest nawet przez osobę niedoświadczoną w montażu przesłon. Nowoczesne systemy mocowania rolet bezinwazyjnego sprawiają, że przesłony są zamontowane trwale i nie powodują konieczności częstych poprawek przy osadzeniu ich na ramie. Montaż rolet i plis bezinwazyjny możliwy jest wszędzie, nawet w wynajętym apartamencie. Ich umieszczenie na okiennej ramie nie powoduje powstania trwałych uszkodzeń, a po demontażu nie pojawia się żaden ślad ich zastosowania. Montaż bezinwazyjny może wykonać osoba, która nie miała do tej pory styczności z zakładaniem rolet.

Jakość rolet a sposób ich montażu

Najwyższej klasy rolety tekstylne wewnętrzne oraz plisy posiadają starannie dobrane elementy, które zachwycają nie tylko w widocznych szczegółach, ale także elementach, które służą do niezawodnego mocowania. Bez względu na to, jaki sposób montażu rolet wybierzesz lub jaki możesz zastosować u siebie, pamiętaj, aby wybierać rolety i plisy wysokiej jakości, których elementy dodatkowe zapewnią Ci możliwość idealnego dopasowania i zamocowania. Wysokiej jakości rolety to nie tylko idealny kolor tkaniny i zachowanie jej właściwości w ochronie przed promieniami słonecznymi. Jakość powinna uwzględniać również elementy montażowe oraz dokładnie sporządzoną instrukcję. 

Planujesz zamontować rolety w swoim domu? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!