Zalety stosowania rolet zewnętrznych w mieszkaniach

Zalety stosowania rolet zewnętrznych w mieszkaniach

Co to są rolety zewnętrze?

Rolety zewnętrzne stosowane są w mieszkaniach jako forma klimatyzacji i prywatności. System rolet zewnętrznych składa się między innymi z rolety i ramy. W ramie roleta montowana jest po wewnętrznej stronie okna. Wewnątrz mieszkania znajduje się natomiast ruchoma rama aluminiowa lub drewniana, na której zamontowane są rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne redukują ciepło, wykorzystując naturalny przepływ powietrza. Rolety mogą pomóc właścicielom domów zaoszczędzić pieniądze na chłodzeniu i ogrzewaniu mieszkań podczas upałów.

Co zapewniają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to tani sposób na ochłodzenie domu w czasie upałów. Zamontowanie rolet zewnętrznych w mieszkaniu ogranicza nagrzewanie się poprzez wykorzystanie naturalnego przepływu powietrza; kiedy gorące powietrze na zewnątrz dotrze do Twojego domu, naturalny przepływ powietrza w mieszkaniu zmniejszy się dzięki roletom zewnętrznym zainstalowanym w oknach.

Nie musisz intensywnie korzystać z klimatyzacji, gdy zainstalujesz zewnętrzne systemy roletowe na swoich oknach. Idealnie nadają się one do schładzania domów w okresie letnim.

Systemy rolet zewnętrznych wykorzystują naturalne chłodzenie, jednocześnie redukując poziom hałasu. Zainstalowanie systemów rolet zewnętrznych na wszystkich oknach bardzo szybko wprowadzi w domu chłodną, komfortową temperaturę! Rolety zewnętrzne dają poczucie prywatności i niezależności w mieszkaniach. . Zapewnia to większą swobodę przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu ciepła i hałasu w domu w miesiącach letnich.

O wiele łatwiej jest się zrelaksować, gdy nie musisz martwić się hałasami dobiegającymi z otwartych okien, które przeszkadzają innym osobom w budynku. Rolety zewnętrzne to świetny sposób, aby właściciele domów mogli poczuć się niezależni, jednocześnie zmniejszając ciepło, hałas i zanieczyszczenia tego lata!

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Rolety naokienne wyposażone są w skrzynkę PCV, z pokrywą rewizyjną. Ponieważ rolety są montowane we wnęce obok okna, można je stosować zarówno w nowych budynkach, jak i przy renowacji starszych. Mogą być również montowane w domach prefabrykowanych, gdzie rolety zewnętrzne nie są uwzględnione w projekcie. 

Rolety natynkowe mają obudowę, która wykonana jest z aluminium i posiada pokrywę rewizyjną z przodu kasety. Skrzynka może być zamontowana na ścianie lub we wnęce okiennej. Można je zastosować w dowolnym momencie procesu budowy domu. Rolety natynkowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją trwałość i funkcjonalność.

Rolety podtynkowe mają obudowę, która jest stworzona z polistyrenu/poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym wraz z pokrywą rewizyjną lub też jest zrobiona z ceramiki. W miejsce nadproży okiennych instaluje się skrzynkę. Rolety tego rodzaju gwarantują skuteczną izolację termiczną. Tego typu rolety wymagają wcześniejszego zaprojektowania.

Rolety zewnętrzne – podsumowanie

Systemy rolet zewnętrznych sprawdzają się dobrze w wielu typach domów, ponieważ wykorzystują naturalny przepływ powietrza, redukują poziom hałasu, wpuszczając świeże powietrze do mieszkań w naturalny sposób, i zapewniają poczucie prywatności mieszkańcom w sezonie letnim. Instalacja systemów rolet zewnętrznych w kompleksie mieszkalnym może pomóc mieszkańcom zachować komfort.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rolet zewnętrznych naszej firmy!