Moskitiery – rodzaje oraz zalety stosowania

Moskitiery – rodzaje oraz zalety stosowania

Pewnie każdy z nas, szczególnie w okresie letnim, nie znosi dźwięku brzęczących much, a tym bardziej nieproszonych insektów, wdzierających się do naszych domów. Aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie moskitery, która nie tylko zabezpieczy okno, ale będzie także idealną ozdobą w naszym domu. Jaki typ moskitiery sprawdzi się najlepiej? Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Rodzaje moskitier oraz ich zalety

Na rynku dostępne są różne modele, spośród których możemy wymienić:

  • moskitiery plisowane charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Wykonane są z plisowanej siatki, która montowana jest na konstrukcji z profili aluminiowych. Moskitiery plisowane, występujące w wersji pionowej, są świetnym rozwiązaniem szczególnie na drzwiach tarasowych i balkonowych. Zapewniają łatwe użytkowanie zwłaszcza przy szerokich drzwiach tarasowych (nawet do 4 metrów wysokości), chroniąc szczelnie wnętrze domu. Dodatkowo siatka znajdująca się w moskitierze zwija się w harmonijkę, a następnie chowa się częściowo w prowadnicy bocznej. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na wygląd okna, a tym bardziej nie zajmuje dużo miejsca. 
  • moskitiery okienne ramkowe są najpopularniejszym rodzajem tego typu elementów. Tutaj ramka zamontowana jest do futryny okna przy pomocy obrotowych zaczepów. Dużym plusem tych rolet jest możliwość zamontowania ich, kiedy w oknie mamy już rolety bądź rama okienna jest zabudowana. W tym przypadku wystarczy wybrać model posiadający szczotkową uszczelkę. Co więcej, moskitierę okienną ramkową można bardzo łatwo zdemontować na okres zimowy, aby w sezonie wiosennym mogła nam znowu posłużyć. Należy pamiętać, że ten rodzaj moskitiery montowany jest szczególnie na oknach, które nie wymagają całkowitego odsłonięcia. 
  • moskitiery montowane w rolecie są przede wszystkim funkcjonalne. Ich główną zaletą jest to, że siatka znajdująca się w moskitierze jest zwijana do skrzynki roletowej, co umożliwia jej swobodne opuszczanie i podnoszenie. Zastosowanie tego rozwiązania zapewnia nam pełną kontrolę nad tym, kiedy moskitiera ma być odsłonięta i odwrotnie. 
  • moskitiery zwijane, w których siatka przy użyciu prowadnic i układu sprężynowego zwijana jest do kasety. Ten rodzaj moskitiery ma swoje zastosowanie wedle naszych potrzeb. Należy zaznaczyć, że mechanizm znajdujący się w tej moskitierze nie wygląda tak estetycznie, jak w przypadku pozostałych modeli. Niemniej jednak, idealnie sprawdzi się w oknach, a także w drzwiach balkonowych.
  • moskitiery drzwiowe świetnie zastąpią modele ramkowe i te na rzepy. Zaletą zastosowania tych moskitier jest idealna ochrona przed owadami, umożliwiająca swobodne wyjście na zewnątrz i z powrotem. Ten model wyposażony w uchwyt otwierania wraz z funkcjonalnymi zawiasami samozamykacza zapewnia komfort i wygodę podczas użytkowania. Dodatkowo magnesy i uszczelki szczelnie chronią nasze pomieszczenie przed insektami.
  • moskitiery przesuwne wyposażone w ramowy system przesuwny, który świetnie się sprawdzi, szczególnie przy drzwiach tarasowych o dużych wymiarach. Skrzydło moskitiery w tym modelu przesuwa się po szynach w bok, gwarantując swobodne przemieszczanie się między domem i tarasem. Moskitiera zawiera także specjalny hamulec spowalniający oraz zderzak, które zapewniają wygodne oraz bezpieczne jej użytkowanie. 

Chcesz zamontować moskitiery w swoim domu, ale nie jesteś pewny/a, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści dobiorą produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.