Ochrona przed insektami – letnie zabezpieczenie okien moskitierami na wymiar

Ochrona przed insektami – letnie zabezpieczenie okien moskitierami na wymiar

Doskonały letni wieczór, ciekawa książka, interesujący film, delikatny letni wietrzyk wpadający do domu bądź mieszkania – brzmi pięknie, ale niestety bardzo często to tylko teoria. Chyba każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której idealny letni wypoczynek został zaburzony przez muchy i komary. Lgnąc do światła, pojawiają się masowo w naszym domu, zawsze wtedy, gdy otworzymy okna albo balkonowe drzwi. Można sobie z tym poradzić, sięgając po moskitiery, które ochronią nas przed inwazją insektów. Jak wybrać produkt, by zagwarantował właściwą ochronę?

Moskitiera do okna i drzwi balkonowych 

Moskitiera to forma siatki montowanej w oknach bądź drzwiach balkonowych, która ma gwarantować, że przy ich otwarciu do wnętrza pomieszczeń nie będą dostawać się insekty. Propozycje moskitier są zróżnicowane. Dostępne w sprzedaży są zarówno duże kawałki moskitier, które można dowolnie docinać i samodzielnie montować w oknach przez ich przyklejenie lub przybicie do ramy okiennej. Trudno jednak spodziewać się, że moskitiera w takiej formie będzie charakteryzowała się wysoką jakością i wytrzymałością. Zdecydowanie lepiej w tym zakresie sprawdzają się moskitiery w specjalnej ramie montowanej na ramie okiennej, które można otwierać tak samo jak okna. Takie moskitiery sprawdzają się między innymi w drzwiach balkonowych, gdzie wykonany element musi umożliwiać wyjście na balkon. 

Moskitiery wykonane na wymiar 

Dla osób zastanawiających się nad tym, jakie rozwiązania wybrać, wydaje się, że najlepszym wyborem będą moskitiery wykonane na wymiar. W tej sytuacji wykonuje się moskitiery na ramie, które wykonywane są pod kątem określonych okien i drzwi balkonowych. Podlegają one wcześniejszym dokładnym pomiarom. Wybierając moskitiery na wymiar, można oczekiwać, że cała powierzchnia okna i drzwi balkonowych będzie idealnie zabezpieczona, dzięki czemu nie będzie obaw o to, że do wnętrz dostaną się owady. Moskitiery na wymiar wykorzystują różnego rodzaju zabezpieczenia (magnesy, zawiasy, uszczelki), dzięki którym z jednej strony moskitiera idealnie zabezpiecza otwór, a jednocześnie dalej istnieje możliwość swobodnego otwarcia i przechodzenia przez drzwi balkonowe. 

Wysoka jakość moskitier gwarantująca trwałość ochrony

Wybierając moskitiery wykonane na wymiar można również oczekiwać ich doskonałej jakości. Realizuje się takie moskitiery najczęściej z wykorzystaniem włókna szklanego, które gwarantuje wysoką trwałość wykonanego produktu. Taki  materiał charakteryzuje się między innymi odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ma to istotne znaczenie, jeśli chodzi o wybór moskitiery i jej trwałość. Wybierając moskitierę, warto sięgnąć do oferty tych firm, które posiadają w branży doświadczenie i zagwarantują wysoką jakość produktu – nie tylko wykonają moskitiery, ale także zajmą się ich właściwym montażem, dobiorą odpowiednio gęstość siatki, tak  by nie było obaw, że owady będą się przez taką siatkę dostawać do środka. To, jak moskitiera będzie wykonana, ostatecznie będzie miało wpływ na jej użyteczność.

Postaw na ekspertów z Rolety Siejka! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zapraszamy do kontaktu!