Żaluzje na wymiar – jaki rodzaj wybrać?

Żaluzje na wymiar – jaki rodzaj wybrać?

Współcześnie produkowane żaluzje są nie tylko funkcjonalnym elementem ułatwiającym kontrolę nad ilością dziennego światła wpuszczaną do pomieszczenia. To również stylowy dodatek dekoracyjny, który powinien współgrać z charakterem wnętrza. Jakie żaluzje na wymiar będą odpowiednie do aranżacji Twojego domu lub mieszkania? Sprawdź nasze propozycje!

Żaluzje gotowe czy na wymiar?

Część osób urządzających mieszkanie waha się nad wyborem pomiędzy zakupem tańszych żaluzji gotowych i droższej wersji, która jest wykonywana pod konkretny wymiar. Ta pierwsza opcja jest dobra dla posiadaczy bardzo standardowych okien, jednocześnie dysponujących niewielkim budżetem. Żaluzje na wymiar są najlepszym rozwiązaniem w przypadku okien niestandardowych, jak również wtedy, gdy czujesz potrzebę personalizacji produktu – indywidualnego wyboru mechanizmu regulacji i kolorystyki lameli. Pod tym względem żaluzje na wymiar dają dużo większe pole do popisu. Nie bez znaczenia jest też to, że są wykonywane na miarę, więc będą idealnie dopasowane do kształtu i wielkości Twoich okien.

Żaluzje bambusowe lub drewniane – do jakich wnętrz pasują?

Niekwestionowanym hitem ostatnich lat są żaluzje drewniane na wymiar. Moda ta jest ściśle powiązana z rosnącą potrzebą bycia eko, ale nie tylko. Mają na nią wpływ również obecne trendy wnętrzarskie, w których wyróżnia się styl boho oraz styl rustykalny. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawia, że wnętrza mają bezpretensjonalny, przytulny charakter. Drewniane lub bambusowe żaluzje idealnie wpisują się w ten klimat.

Co bardzo istotne, żaluzje wykonane z naturalnych materiałów są również niezwykle praktyczne. Absorbują mniej kurzu niż żaluzje aluminiowe, w dodatku są łatwe w utrzymaniu czystości – nagromadzone zanieczyszczenia z łatwością usuniesz przy pomocy wilgotnej ściereczki. Drewniane żaluzje zapewniają też precyzyjną kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Jest to bardzo duże udogodnienie, zwłaszcza w przypadku mieszkań położonych na wyższych piętrach lub mających okna od strony południowej.

Żaluzje aluminiowe na wymiar – kiedy będą odpowiednie?

Niektóre trendy z dawnych lat powracają do nas w nowej, ulepszonej odsłonie. Przykładem tego zjawiska jest wielki comeback aluminiowych żaluzji, które były hitem w latach 90. ubiegłego wieku. Obecnie żaluzje aluminiowe na wymiar znajdują zastosowanie przede wszystkim jako oprawa okien w nowoczesnych wnętrzach. Surowy charakter aluminium doskonale komponuje się z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu loft, industrialnym, a także skandynawskim. Żaluzje aluminiowe są polecane nie tylko do mieszkań, ale również lokali biurowych.

Współcześnie produkowane żaluzje aluminiowe są wyposażone w nowoczesny mechanizm regulacji, a ich lamele mogą mieć właściwie dowolny kolor. Co istotne, dzięki zastosowaniu specjalnych farb – odpornych na działanie promieniowania UV – kolorowe lamele wyglądają estetycznie nawet po długim czasie.

Jeśli szukasz odpowiednich żaluzji do swojego mieszkania, biura lub domu, sprawdź naszą ofertę. Z nami kompleksowo zadbasz o efektowną oprawę swoich okien!