Żaluzje drewniane – klasyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu

Żaluzje drewniane – klasyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu

W tym wpisie przybliżymy Ci zalety żaluzji drewnianych oraz bambusowych. Zapewne do tej pory słyszałeś głównie o żaluzjach aluminiowych. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, wyjątkowego, czegoś, co nada styl i klasę Twojemu wnętrzu, to na pewno wybór żaluzji drewnianych będzie odpowiedni dla Ciebie!

Żaluzje drewniane czy bambusowe – najważniejsze zalety

Czy żaluzje drewniane będą spełniały Twoje oczekiwania? Poznaj najpierw ich zalety. Przede wszystkim jest to produkt naturalny, ekologiczny, wykonany z drewna lipowego lub bambusowego, które jest lekkie i solidne. Drewno, jako jeden z najtrwalszych surowców, jest odporne na odbarwianie, promieniowanie UV, a ponadto nie ulega nagrzewaniu. Nie jest także podatne na wilgoć, dzięki czemu można je zamontować nawet w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, np. w łazience. Żaluzje drewniane oraz bambusowe łatwo się czyści suchą ściereczką. Od czasu do czasu można też użyć preparatu do konserwacji i czyszczenia drewna.

Estetycznie wykonane lamele mają szerokość 25 lub 50 mm. Dzięki temu można w łatwy sposób zmienić ilość wpadającego do środka pomieszczenia światła słonecznego i ustawić lamele tak, aby całkowicie je blokowały lub tylko filtrowały. Jak każde inne żaluzje, także i te drewniane spełniają przede wszystkim funkcje zaciemniające i blokujące promienie słoneczne latem, a także chroniące szybę przed wychłodzeniem zimą. Wiadomo przecież, że najwięcej ciepła ucieka właśnie przez okna.

Żaluzje drewniane i bambusowe można zamontować podobnie jak inne żaluzje – na ścianie, na suficie lub na ramie okiennej. Wymiar samej żaluzji należy dopasować indywidualnie do każdego okna, wówczas produkt będzie dobrze spełniał swoje funkcje. Nie rezygnuj z żaluzji drewnianych, jeśli ich naturalna barwa Ci nie odpowiada. Lamele można pomalować na różne kolory.

Żaluzje drewniane i bambusowe – do wnętrza z charakterem

Opisywane żaluzje to produkt z najwyższej półki. Pięknie prezentują się zarówno w domach, biurach, jak i w instytucjach użyteczności publicznej. Pasują do każdego stylu, są uniwersalne i pasują do każdej aranżacji. Wprowadzą ciepło i przytulność. Mogą zastąpić firany i zasłony, ale także mogą być ich dopełnieniem.

Dekoracja okienna często składa się z kilku elementów, które – odpowiednio połączone – pięknie aranżują okno. Tak też jest i z żaluzjami. W niektórych wnętrzach – bardziej surowych i minimalistycznych lub np. w biurze czy urzędzie, żaluzje drewniane mogą stanowić jedyną ozdobę okna. Jednak w domu, w eleganckim klasycznym lub loftowym wnętrzu, z powodzeniem możesz zastosować połączenie żaluzji drewnianych lub bambusowych z zasłoną zaciemniającą. Odpowiedni kolor dekoracji dopasuje się do stylu wnętrza, a listwa maskująca pod sufitem stworzy prawdziwy efekt wow. Taki zabieg nada pomieszczeniu charakteru oraz wspaniale podkreśli wnękę okienną. Zamiast ciężkiej zasłony można zastosować cieńszy materiał lub nawet firany, dzięki czemu cała aranżacja nabierze lekkości. Żaluzje drewniane i bambusowe to z pewnością produkt godny polecenia.

Jesteś zainteresowany zamontowaniem żaluzji drewnianych? Zostaw to nam! Czekamy na kontakt z Twojej strony!