Żaluzje drewniane na wymiar – elegancja i nowoczesność w Twoim domu

Żaluzje drewniane na wymiar – elegancja i nowoczesność w Twoim domu

Żaluzje drewniane to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dekoracji okien. Oprócz efektownego wyglądu, ich największą zaletą jest uniwersalny wymiar. Żaluzje drewniane można zamontować praktycznie na każdym oknie. Montowane pod wymiar, pozwalają na przysłonięcie zarówno standardowych okien pokojowych, jak i dużych przeszkleń w salonie.

Żaluzje drewniane – najważniejsze cechy

Wybierając żaluzje drewniane do domów lub pomieszczeń, Klienci w dużej mierze kierują się wyglądem i estetyką. Rzeczywiście, żaluzje drewniane to jedno z najbardziej eleganckich i stylowych rozwiązań na rynku. Drewniane lamele znakomicie wkomponują się w chłodne, loftowe wnętrza, ale także bardzo dobrze pasować będą do nowoczesnego lub klasycznego stylu pomieszczenia. Nie przypadkowo to właśnie drewno nadaje uniwersalny i ponadczasowy charakter wnętrzu.

Poza efektem wizualnym, żaluzje drewniane znakomicie spełniają zadanie zaciemnienia pomieszczenia i ochrony przed słońcem. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, ściemniając pomieszczenie, nie musimy całkowicie rezygnować ze światła dziennego i widoku zza okna. Wszystko dzięki regulacji stopnia zaciemnienia. Regulując sznurkami poziom nachylenia lameli (drewnianych listewek, z których połączona jest cała żaluzja), możemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub zostawić częściowe prześwity. Żaluzje możemy podciągnąć na oczekiwaną przez siebie wysokość, np. zasłaniając jedynie górną część okna.

Rozmiary i rodzaje żaluzji

Nowoczesne wnętrza coraz częściej charakteryzują się dużymi przeszkleniami. Wielu właścicieli zastanawia się, czym zasłonić tak duże okno, by jednocześnie nie tracić efektownego widoku. W przypadku okien dwu- i trzymetrowych, żaluzje drewniane pod wymiar będą doskonałym rozwiązaniem. Żaluzje zostaną wykonane i dopasowane dokładnie do naszego okna. Bardzo dobrze prezentują się m.in. na oknach fix, ale także i tarasowych lub kuchennych. Dzięki swojej wytrzymałości pojedyncza żaluzja może osiągać kilka metrów kwadratowych powierzchni. Żaluzje występują w dowolnej długości i szerokości, także na okna ponad dwumetrowe.

Żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli: 50 mm i 25 mm. Szersze lamele dedykowane są do dużych żaluzji, np. na wysokie okna salonowe. Żaluzje 25 mm można zastosować w przypadku mniejszych okien, np. w pokoju, kuchni lub łazience.

Montaż żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane montowane są zarówno w sposób inwazyjny, jak i nieinwazyjny. Ten drugi dostępny będzie dla niewielkich, lekkich żaluzji o szerokości lameli 25 mm. Wówczas montaż dokonuje się na ramie okiennej. Pozwala to na bezpieczne otworzenie okna i sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie ma wysokiego nadproża. Duże żaluzje zaleca montować się inwazyjnie: nad oknem (do ściany lub sufitu) lub we wnęce okiennej. Należy przy tym pamiętać, że montaż we wnęce uniemożliwi późniejsze otwarcie okna. Żaluzja drewniana po zwinięciu zajmuje około 15-20% całej swojej długości. Ten pomiar należy uwzględnić przed ustaleniem sposobu i miejsca montażu.

Praktyczne informacje

Żaluzje drewniane występują w różnych odcieniach, dlatego bez problemu dopasujemy je do koloru naszej stolarki okiennej. Regulacja żaluzji odbywa się przy tradycyjnym mechanizmie sznurkowym, lub sterowaniu elektronicznym. W przypadku lekkich żaluzji skorzystać można z prowadzenia bocznego żaluzji, co zahamuje ich poruszanie się na wietrze. Dużym plusem żaluzji jest ich czyszczenie i konserwacja – poszczególne lamele wystarczy przetrzeć zwilżoną ściereczką, lub dedykowaną szczotką do lameli. Nie należy przy tym używać detergentów, ani silnie moczyć lameli, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia.

Chcesz zainstalować drewniane żaluzje w swoim domu? Postaw na specjalistów z Siejka Rolety! Zapraszamy do kontaktu.