Moskitiery ramkowe – trwałe i ekologiczne rozwiązanie w walce z insektami

Moskitiery ramkowe – trwałe i ekologiczne rozwiązanie w walce z insektami

Moskitiery są ekologicznym i skuteczny sposobem na zabezpieczenie mieszkania przed owadami. Dzięki gęstej siateczce nie przepuszczają nawet małych insektów (np. komarów). Na naszej stronie znajdziecie wysokiej jakości moskitiery, składające się z solidnej i lekkiej konstrukcji aluminiowej oraz siatki z pokrytego PCV włóka szklanego, która charakteryzuje się wysoką trwałością.

Jakie moskitiery warto zamontować w swoim domu?

Stosowanie moskitiery jest działaniem dobrym dla środowiska naturalnego – w nieinwazyjny sposób (bez użycia sprayów owadobójczych) możemy uchronić siebie i bliskich przed uciążliwymi owadami. W wielu sklepach są dostępne siatki, które montuje się za pomocą taśm z rzepami – jest to tanie, ale bardzo nietrwałe rozwiązane. Dodatkowo montaż takich taśm należy powtarzać każdego roku (często zaczynają odpadać od ram okiennych przed końcem jednego sezonu), co w szerszej perspektywie jest nieekonomiczne. Warto zatem postawić na dobre, trwałe moskitiery, które posłużą przez wiele lat.

Wśród moskitier ramkowych wyróżnić możemy:

  • okienne,
  • drzwiowe,
  • rolowane góra-dół.

Moskitiery zabezpieczające okno przed owadami

Moskitiery ramkowe to gotowe, dopasowane do wymiarów okna lub drzwi siatki w aluminiowych ramach. Charakteryzują się łatwym i szybkim montażem oraz demontażem. Decydując się na moskitiery ramkowe okienne, możemy być pewni, że żaden owad nie przeciśnie się do naszego mieszkania. Za szczelność konstrukcji odpowiada profil kołnierzowy, a blaszki obrotowe zapewniają im stabilność. Na naszej stronie internetowej znajdziecie bogaty wybór kolorów moskitier: brązowe, ciemnobrązowe, białe, orzechowe, mahoniowe, antracytowe i w odcieniu złotego dębu. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać odpowiednią dla swojego okna moskitierę, tak aby tworzyła z nim spójną całość.

Co zrobić jednak z oknem dachowym? Nie da się zamontować w tym przypadku moskitiery ramkowej – doskonałym rozwiązaniem są moskitiery rolowane góra-dół. Składają się one z siatki, prowadnic oraz ręcznego sprężynowego systemu ściągania. Polecane są także dla okien o nietypowych kształtach –  instalacja moskitiery jest możliwa, dzięki zastosowaniu ruchomych narożników.

Moskitiery drzwiowe

Dla komfortowego wnętrza bez owadów konieczne jest także zabezpieczenie drzwi wejściowych oraz trasowych i balkonowych. Często w gorące dni otwieramy drzwi, aby zapewnić sobie świeże powietrze, niestety korzystają z tego też uciążliwe owady. Moskitiery drzwiowe szczelnie chronią wnętrze domu przed insektami – posiadają uszczelki szczotkowe, zawiasy z samozamykaczem oraz rączki i magnesy. Dzięki tym rozwiązaniom szybko następuje ponowne (po przejściu przez drzwi) uszczelnienie moskitiery. Innym rozwiązaniem są moskitiery drzwiowe wyposażone w drzwi przesuwne, osadzone na prowadnicach i wózkach.

Dodatkowe zastosowanie moskitier

Zastosowanie mocniejszej siatki (aluminiowej) w moskitierze zabezpieczy wnętrze przed gryzoniami, które szczególnie jesienią szukają schronienia w domostwach człowieka. Moskitiera z mocną siatką jest też stosowana przez miłośników kotów, którzy chcą powstrzymać swoich pupilów przed wydostaniem się poza teren mieszkania.

Moskitiera jest przyjazna dla alergików – oczka siateczki mają około 1 mm wielkości, dzięki temu stanowią osłonę także przed pyłem i kurzem, które docierają do naszego mieszkania z zewnątrz. 

Moskitiery ramkowe to estetyczne i trwałe rozwiązanie zapewniające skuteczną ochronę przed owadami. Drobne oczka siateczki sprawiają, że jest ona niemal niewidoczna, a odpowiednio dobrana ramka będzie stanowić integralną część okna. Montaż nie uszkadza okien ani drzwi, a sama konstrukcja jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Jeśli chcesz zamontować moskitierę w swoim domu, koniecznie skontaktuj się z nami! Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą!