Wybieramy rolety okienne! Kilka przydatnych wskazówek

Wybieramy rolety okienne! Kilka przydatnych wskazówek

Zdecydowałaś/eś się na rolety okienne do swojego domu? Świetnie się składa! W tym wpisie przedstawiamy wskazówki, które pomogą Ci wybrać roletę idealną! Zapraszamy do lektury! 

Rodzaj rolety 

W naszym sklepie znajdziesz rolety dzień noc, w kasecie, rzymskie. Które zatem wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona przede wszystkim od Twoich oczekiwań. Wymienione produkty różnią się funkcjami oraz stylistyką. Jeśli zależy Ci na możliwości regulowania ilości wpadającego światła, polecamy rolety dzień noc. Lubisz bawić się stylem i nie chcesz ograniczać się do jednego koloru? Wybierz rolety rzymskie — w ich przypadku stosunkowo łatwo zmienić materiał, a tym samym odmienić charakter aranżacji. 

Jak dobrać kolor rolety do wnętrza?

Zazwyczaj rolety kupuje się na kilka lat, zatem warto dobrze zastanowić się nad ich stylistyką (o ile nie zdecydujesz się na rolety rzymskie). Najlepiej dobierać materiały rolet do ścian i mebli niż kierować się obowiązującą modą, która dosyć dynamicznie się zmienia. Dzięki odpowiedniemu dobraniu koloru rolet możemy optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. W przypadku wnętrz małych, do których nie dociera wiele światła, lepiej wybrać jasne rolety. Nie zalecamy ciemnych, ponieważ mogą one niepotrzebnie pomniejszyć i zaciemnić pokój. 

Wybierając kolor rolet, zwróć także uwagę na rodzaj pomieszczenia i jego funkcję. Czy mają być to rolety do salonu, gdzie zależy Ci na spokoju i relaksie, czy może do gabinetu, w którym przez kilka godzin chcesz pracować w pełnym skupieniu? Do sypialni i salonu polecamy kolory, które pomagają się wyciszyć, na przykład: niebieski, fioletowy, zielony, brązowy. Czerwienie i żółcie działają pobudzająco, zatem rekomendujemy je do pomieszczeń pracy i aktywnej rekreacji. 

Kolor rolety to nie tylko element aranżacji! Warto pamiętać, że wpływa on także na regulację natężenia światła oraz temperatury w pokoju. W przypadku pomieszczeń, które narażone są na intensywne promieniowanie słoneczne, zalecamy wybór rolety w kolorach odbijających światło. Będą to jasne barwy, takie jak: biały, beżowy, żółty, pomarańczowy.  

Szukasz czegoś innego niż wewnętrzne rolety okienne? W naszej ofercie znajdziesz także: rolety zewnętrzne, moskitiery, żaluzje, plisy oraz verticale. Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszego asortymentu! Jeśli potrzebujesz produktu na wymiar, skontaktuj się z nami i przedstaw swoje oczekiwania!