Rolety dzień i noc – co to jest, jakie mają zalety?

Rolety dzień i noc – co to jest, jakie mają zalety?

Chcesz zainwestować w osłony na okna, które sprawdziłyby się o każdej porze dnia? Dowiedz się więcej o roletach dzień i noc! Czym są rolety dzień noc i dlaczego warto się na nie zdecydować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

W zależności od pory dnia oraz warunków pogodowych – czasami zależy nam na całkowitym zaciemnieniu okien, a niekiedy chcemy jedynie delikatnie ograniczyć wpadające do środka światło. Jeśli nie chcesz być zmuszony/a do instalowania rolet i zasłon jednocześnie, rozważ inwestycję w rolety dzień i noc! To jeden z najpopularniejszych produktów wybieranych przez naszych klientów. W dzisiejszym wpisie przybliżymy ten produkt i spróbujemy przekonać Cię, dlaczego warto się na niego zdecydować.

Rolety dzień i noc – co to jest?

To rodzaj rolet, które umożliwiają manualną regulację ilości wpuszczanego do pomieszczenia światła. Możliwe jest to dzięki ich specyficznej budowie: roletę tworzą materiały o  naprzemiennie ułożonych pasach. Jedne z nich są bardziej prześwitujące, a drugie – mniej. Za pomocą łańcuszka można manipulować ułożeniem materiałów – według własnych potrzeb i preferencji. Możliwe są trzy konfiguracje:

  • Mało prześwitujące pasy ułożone są obok siebie – wówczas do pokoju wpada najmniejsza ilość światła;
  • Mało prześwitujące pasy ułożone są na przemian z tymi bardziej prześwitującymi – wówczas do pokoju wpada nieco więcej światła niż w poprzednim przypadku;
  • Roleta jest odsłonięta całkowicie – do pokoju wpada maksymalna ilość światła.

Rolety dzień noc – zalety

Tego typu rolety doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których panują zmienne potrzeby oświetleniowe – np. w sypialni czy w salonie. Przy tym są niezwykle łatwe i wygodne w obsłudze. Wysoka funkcjonalność to nie jedyna zaleta rolet dzień noc. Dzięki swojemu ciekawemu designowi, stanowią wyróżniającą się część aranżacji. Materiały tworzące roletę mogą zostać dobrane kolorystycznie do wnętrza lub indywidualnych preferencji klienta. Nasza firma oferuje bardzo szeroki wachlarz kolorów oraz faktur materiałów na rolety dzień noc. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi opcjami – znajdziesz je w zakładce Tkaniny.

Dlaczego Rolety Siejka?

Jeśli szukasz rolet, które będą jednocześnie funkcjonalne i estetyczne, jesteś we właściwym miejscu! Oferujemy rolety dzień i noc wykonane z materiałów najwyższej jakości – by mogły służyć klientom długi czas. Podejmując z nami współpracę, możesz także liczyć na profesjonalne doradztwo, bezpłatny pomiar (w Warszawie i okolicy) oraz szybki i bezproblemowy montaż.

Nasza firma oferuje także rolety dzień noc na wymiar. Potrzebujesz indywidualnego produktu? Skontaktuj się z nami, przedstaw nam swoje oczekiwania, a my odpowiemy naszą propozycją. Możesz zadzwonić, napisać e-maila lub skorzystać z naszego formularza, dostępnego w zakładce Kontakt.

Szukasz czegoś innego niż rolety? W naszej ofercie znajdziesz także: moskitiery, żaluzje, plisy oraz verticale.